کارگاه ها

در هنگام ثبت نام در کارگاه های نسل نو به نکات زیر توجه کنید

به منظور افزایش آگاهی خود در زمینه فرزندپروری حتما سی دی های از تولد تا سه سالگی و سه تا شش سالگی دکتر هلاکویی را گوش کنید.این سیدی ها را می توانید از مجموعه (ما و شما) خریداری کرده و یا از مادرانی که خریداری کرده اند قرض بگیرید. آموزش اصول فرزند پروری نیاز به ساعتها گفتگو دارد و هرگز در این زمان کوتاه تحقق پذیر نیست.همچنین کتابهای بسیاری در این زمینه از جمله کتابهای (الگوی کودک سالم و تربیت از درون به برون) راهنمای خوبی برای شما خواهند بود.فراموش نکنید تربیت کودک سالم نیازمند ایجاد تعییرات اساسی در شخصیت خود ماست.پس برای درمان مشکلات خود به مشاوران متخصص مراجعه کنید و یا بازهم از سی دی های دکتر هلاکویی مانند خشم،اضطراب و … استفاده کنید.دکتر بابایی زاد نیز میتواند راهنمای خوبی برای افزایش آگاهی شما باشد.
پس لطفا از ما توقع نداشته باشید جامع ترین راهنمای فرزندپروری شما باشیم.

راز یادگیری کودکان در تکرار است.اگر گاهی با تکرار محتوا مواجه میشوید نگران نباشد.از دید خود به بازیها و محتوا نگاه نکنید. ما برای کودکان و با توجه به توانایی کودکان برنامه ریزی میکنیم. سعی کنید کوچک شوید و از نگاه کودک به همه چیز نگاه کنید.

در کلاسهای مادر و کودک برخی از بچه ها گریه میکنند، این مساله اجتناب ناپذیر است.
زمان میگذرد تا کودک برقراری روابط اجتماعی را بیاموزد.

فراموش نکنید اگر فعالیتهای کلاس را در خانه انجام ندهید نمیتوانید انتظار خاصی از کلاس و تاثیرات آن داشته باشید.

برای آگاهی شما در مورد بازیهای مناسب کودک چند کتاب به شما معرفی میکنیم. از این کتابها میتوانید بازیهای بسیاری بیاموزید. انتظار نداشته باشید با شرکت در هر جلسه از کلاس، چندین بازی را بیاموزید.

از آنجا که پاسخ دادن به برخی سوالات شما با توجه به محدودیت زمانی به طور کامل امکان پذیر نیست تنها برخی سوالات در کلاس پاسخ داده می شود و برای پاسخ به سوالهای خصوصی تر و یا سوالاتی که مشکل همه نیست و نیاز به بررسی بیشتر دارد به درمانگر ارجاع داده می شوید.

معیار تعداد نفرات کلاس بر اساس اصول ثابت و تعیین شده در مورد کارگاه های مادر و کودک است و این مساله توسط خانم اقایی بررسی میشود. اما به طور معمول حداکثر ظرفیت کلاسها نه یا ده نفر است.

برخی ترم ها مانند ترم حواس (تجربه های نو)، بازیها به نظر من ساده هستند، آیا کودکم را ثبت نام کنم ؟
لظفا نگاهتان را به آموزش کودکان تغییر دهید. پرورش حواس کودک نقش مهمی را در پرورش رشد مغز کودک ایفا می کند. همچنین یادگیری بدون پرورش حواس در مغز کودک رخ نمی دهد. از نظر من پرورش حواس مهمترین ترم مجموعه است اگرچه شاید شما هیچ تغییر بیرونی مشاهده نکنید.

شما در منزل با کودک تمرین کنید و منتظر بمانید . در زمان مناسب با شگفتی تمام اثرات آن را مشاهده خواهید کرد.البته ممکن است کودکی در زمینه ای با مشکلات بیشتری مواجه باشد و نیازمند فرصت بیشتری برای تغییر باشد. همچنین قرار نیست همه بچه ها در همه زمینه ها پیشرفت قابل توجهی داشته باشند. انسانها متفاوتند این نکته را فراموش نکنید.

راز تغییرات اساسی در ما و کودکان، در استمرار است. هرگز توقع نداشته باشید در یک ترم تمامی بازی های مدنظر شما با کودک انجام شود.در مجموعه ما کلاسهای گوناگون طراحی شده و در هر کارگاه به یک جنبه از هوش و یا پرورش حواس کودک پرداخته می شود. پس در کلاس حواس انتظار نداشته باشید بازیهای پرورش هوش فضایی انجام شود و به این فکر نکنید که ترم قبلی بازیهایش مفید تر بود.هر ترم ویژگیهای خاص خود را دارد اگرچه ممکن است از نظر شما قابل توجه نباشد. یک ترم با ابزار بیشتر و یک ترم بدون ابزار با کتاب و …
به کلاسهای مجموعه به چشم یک پازل ساخته شده نگاه کنید که هر کلاس یک تکه از این پازل است و در صورتی پازل ساخته می شود که شما به صورت مستمر در کلاسها شرکت کنید و اهمیت هیچ کلاسی را نادیده نگیرید. مطمین باشید ما برای طراحی هر کلاس اهداف بسیاری داریم که از حوصله متن خارج است.

کلاس های آنلاین